http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
27.03
Godzina dla ziemi
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_4992/godzina-dla-ziemi_1_887533130142132.jpeg

Nasze miasto po raz kolejny weźmie udział w akcji zainspirowanej przez organizację ekologiczną WWF. 29 marca o godz. 20.30 zgaś światło w wielu miejskich instytucjach.

By zamanifestować swoje zaangażowanie w działania na rzecz Ziemi, osoby prywatne, firmy, rządy oraz organizacje na całym świecie są zapraszane do zgaszenia światła na jedną symboliczną godzinę, w tym roku 29 marca, o godz. 20.30.

Proekologiczna akcja Godzina dla Ziemi WWF rozpoczęła się w 2007 roku w Sydney, kiedy dwa miliony ludzi zgasiły światło w swoich domach. 29 marca o godz. 20.30 na całym świecie symbolicznie zgasną iluminacje znanych budynków i obiektów architektonicznych oraz światło w domach osób, które zdeklarowały udział w akcji. W symbolicznym geście miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło na 60 minut. W tym roku na terenie Częstochowy zostanie wyłączone oświetlenie następujących budynków:

• Budynek Urzędu Miasta ul. Śląska 11/13 - oświetlenie elewacji zewnętrznej szybu windy

• Budynek Urzędu Miasta ul. Waszyngtona 5 - oświetlenie elewacji zewnętrznej

• Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego (Aleja Najświętszej Maryi Panny 22)

• Muzeum Częstochowskie - wyłączone zostanie oświetlenie zewnętrzne Ratusza (Aleja Najświętszej Maryi Panny 45) i oświetlenie wewnętrzne na wieży Ratusza

• Galeria Dobrej Sztuki (Aleja Najświętszej Maryi Panny 47)

• Miejski Dom Kultury - budynek przy ul. Spadzistej 13

• Miejska Galeria Sztuki - wyłączone oświetlenie zewnętrzne budynku przy Alei Najświętszej Maryi Panny 64, w części należącej do Miejskiej Galerii Sztuki (oświetlenie wewnętrzne w MGS będzie ograniczone);

• Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie - 29 marca, od godz. 20.30 do godz. 21.30 z energii elektrycznej nie będą korzystać w całości następujące obiekty Ośrodka:

- Camping "Oleńka", ul. Oleńki 22/30

- Miejskie Korty Tenisowe, ul. 3 Maja 1

- Pływalnia Letnia przy ul. Sobieskiego

- Sala Sportowa "Częstochowianka", ul. Rejtana 7c

Ponadto, w 90% zostanie wyłączone oświetlenie zewnętrzne Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego (ul. Dąbrowskiego 58/64) i obiektu Sztucznego Lodowiska (ul.Boya-Żeleńskiego 6/8). Deklarację przyłączenia się do akcji złożyła też Hala Sportowa Częstochowa, która oprócz wyłączenia świateł, na stronie www.hala-sportowa.pl i profilu FB zamieści informacje o akcji. Zachęcamy również mieszkańców naszego miasta o włączenie się do akcji poprzez rejestrację na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl i zgaszenie światła w swoim domu.

kg
facebook
pogoda