http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
09.05
Bezpłatne konsultacje hematologiczne
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_5705/bezplatne-konsultacje-hematologiczne_1_133298345145941.JPG

W maju w specjalistycznym ośrodku medycznym NZOZ INTER-MED w Częstochowie, przy ul. Kopernika 38 można skorzystać z bezpłatnych konsultacji hematologicznych. - Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta i regionu na problem chorób krwi i układu krwiotwórczego - podkreśla Kamila Wierzbicka, koordynator ds współpracy i informacji z placówki.

Schorzenia hematologiczne dotyczą dużej grupy osób dorosłych i dzieci. Biorąc pod uwagę ich różnorodność, złożone tło i współistnienie z chorobami narządowymi mogą dotyczyć nawet do kilkunastu procent populacji.

Hematologiczne problemy rozwijają się najczęściej powoli w ciągu kilku miesięcy lub lat. Zbyt rzadko wykonywane podstawowe badania krwi i nieumiejętne ich interpretowanie oraz zaniedbywanie istniejących odchyleń stają się przyczyną przeoczenia niebezpiecznych schorzeń, w tym zmian nowotworowych. - Pamiętajmy o obserwowaniu swojego ciała, o kontrolowaniu morfologii krwi przynajmniej dwa razy w roku - mówi specjalista hematolog Aneta Kozak - Białek, udzielająca konsultacji w  ramach majowej akcji NZOZ INTER-MED. - Zgłaszajmy się do lekarza, gdy stan naszego zdrowia wzbudza nasz niepokój. Od nas zależy czy wystarczająco wcześnie trafimy do właściwego specjalisty - zachęca. Objawy organizmu, które powinny wzbudzić nasz niepokój to:

-bladość, szybsze męczenie się niż zwykle,

-nadmierna potliwość, zwłaszcza w nocy,

-skłonność do nadmiernych krwawień, np. z nosa, po skaleczeniu się,

-skłonność do siniaczenia się, -powiększony węzeł chłonny,

-zapadanie na różne infekcje częściej niż w przeszłości.

Z bezpłatnych konsultacji  specjalistycznych z lekarzem hematologiem mogą skorzystać wszystkie osoby powyżej 18 roku życia. Chętni powinni się wcześniej zapisać. Aby to zrobić wystarczy tylko zadzwonić pod numer telefonu 506 80 51 61 w godzinach 08.00-15.00. Konsultacje odbywają się w placówce NZOZ INTER-MED znadującej się przy ulicy Kopernika 38 (I piętro).- Chętnych do skorzystania z bezpłatnych konsultacji prosimy o nie czekanie do końca miesiąca, ponieważ ich liczba jest ograniczona. Przy tej okazji informujemy, że na konsultacje należy zabrać ze sobą wyniki badań krwi - podsumowuje Kamila Wierzbicka.

kg
facebook
pogoda