http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
29.07
Festiwal Sztuki i Wina w Olsztynie
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_58261/festiwal-sztuki-i-wina-w-olsztynie_1_1463146675105540.jpg

Wyjątkowa impreza, która miała miejsce w jeden z lipcowych weekendów, przyciągnęła do Olsztyna rzesze miłośników wina oraz sztuki. Każdy mógł poznać i skosztować zarówno polskie, jak i zagraniczne wina, porozmawiać z winiarzami, a nawet uzyskać porady związane z zakładaniem i pielęgnacją własnej winnicy lub robieniem własnego domowego wina.

 

To jedyna impreza w regionie, na której można spotkać tylu wystawców prezentujących wyborne trunki z polskich oraz zagranicznych winnic.

Festiwal oficjalne otworzyli: Małgorzata Haładyj – z-ca Wójta Gminy Olsztyn, Małgorzata Majer, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury oraz Zbigniew Banaszak, przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, który uroczyście przekazał klucze Bachusowi.

Po ceremonii otwarcia nastąpiła parada z udziałem wspomnianego Bachusa, Bachantek z osiołkami z Sokolego Rancza, przedstawicieli organizatorów, występującymi później na scenie Młodzieżową Orkiestrą Dętą Gminy Olsztyn oraz Zespołem Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka”, a także licznymi chętnymi.

Jednym z założeń festiwalu była promocja oraz poszerzenie wiedzy winiarskiej w regionie, dlatego goście zyskali również możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez specjalistów w zakresie win.

Redaktorzy największego magazynu winiarskiego „Czas Wina” oraz prelegenci z Wine Estate a także dietetyk Aneta Mazurek czy Łukasz Słoniowski w różnorodny sposób przekazywali bogatą wiedzę dotyczącą historii i pochodzenia, sposobu podawania, łączenia z potrawami, smaku, koloru i producentów napoju bogów. Ciekawym elementem Festiwalu był także pokaz kulinarny Amina Fakhari.

Festiwalowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje m.in. wystawa malarstwa Arkadiusza Nicera, którą można było zobaczyć w Gminnym Ośrodku Kultury, a ponadto szczudlarze, wystawy fotografii, malarstwa, litografii oraz warsztaty i animacje dla dzieci i dorosłych.

Podczas imprezy odbył się premierowy pokaz dwóch filmów promocyjnych Gminy Olsztyn, autorstwa Matyldy Sałajewskiej. Tuż po nim odbyła się plenerowa projekcja filmu „Dobry Rok” w reżyserii Ridleya Scotta, którą zapowiedział Wojciech Giebuta.

Dzięki występom: duetu akordeonowego AMALGALIS DUO, zespołu rozrywkowego Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz solistek, Weroniki Zielińskiej i Anny Bińczyk, uczestnicy Festiwalu bawili się znakomicie. Publiczność była również pod wrażeniem koncertu Any Andrzejewskiej z zespołem, Pawła Łowickiego Band oraz Latino Lovers Amazing Cover Band.

Wydarzenie zakończyło się mocnym akcentem muzycznym - koncertem Elektrycznych Gitar z charyzmatycznym Kubą Sienkiewiczem.

Za udział w Jurajskim Festiwalu Sztuki i Wina organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, partnerom, sponsorom i wystawcom.

Wina i inne alkohole regionalne promowali w Olsztynie: Winnica Karonii w Kusiętach, Złotopotocka Winnica na Jurze, Winnica Bugara w Częstochowie, Vine Estate, Vinarin, Vetus, Winnica Goja, Wina Gruzińskie, Alkohole z Beskidów i Browar Wąsosz.

facebook
pogoda