http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
03.03
Lekarz oskarżony o gwałt
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64259/lekarz-oskarzony-o-gwalt_1_1908778266085849.jpg

59-letni lekarz pracujący w gabinecie poradni specjalistycznej Szpitala Powiatowego w Radomsku został zatrzymany przez policję. Pacjentka oskarżyła mieszkańca powiatu częstochowskiego o gwałt. Dariusz H. jest jednym z bardziej znanych urologów w naszym mieście.

22-latka, mieszkanka powiatu pajęczańskiego, poszła na rutynowe badania do urologa. To właśnie podczas konsultacji w przyszpitalnej poradni miało dojść do gwałtu. W środę (1.03.) sąd w obecności prokuratora i biegłego lekarza z zakresu psychologii, przesłuchał kobietę. - Pokrzywdzona twierdzi, że została zgwałcona w trakcie badania w gabinecie lekarskim - mówi prokurator Sławomir Kierski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. Na tej podstawie lekarz został zatrzymany. W czwartek (2.03.) 59-latek był przesłuchiwany. - Lekarzowi został postawiony zarzut, dotyczący gwałtu na pacjentce. Mężczyzna nie przyznał się do winy - wyjaśnia prokurator Sławomir Kierski. Prokuratura nie może ujawnić więcej szczegółów związanych z tą sprawą, obowiązuje bowiem tajemnica śledztwa.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że lekarz przyjmował również w placówkach medycznych w Częstochowie, prowadził też swój gabinet.

Prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla lekarza.

kg
facebook
pogoda