http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
20.03
O krok od tragedii
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64414/o-krok-od-tragedii_1_537535810135956.jpg

Niewiele brakowało, aby kolizja, do której doszło na przejeździe kolejowym w Ciasnej, zakończyła się tragedią. Kierujący toyotą nie zachował należytej ostrożności, uderzył w opuszczone rogatki i wjechał na tory. Chwilę potem, w samochód uderzył pociąg.

Do zdarzenia doszło na ulicy Zjednoczenia w Ciasnej. Kierujący toyotą 45-latek, uderzył w opuszczoną rogatkę i wjechał na tory. Na szczęście zarówno jemu, jak i pasażerowi udało się uciec. Chwilę później, w samochód uderzył pociąg towarowy. Nikomu nic się nie stało. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości kierowcy nie wykazało w jego organizmie alkoholu. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Za spowodowanie tego zdarzenia 45-latek niebawem odpowie przed sądem.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą! Chwila nieuwagi może doprowadzić do poważnego wypadku i zagrożenia życia i zdrowia. Sygnalizacja świetlna i opuszczone rogatki oznaczają całkowity, bezwzględny zakaz wjazdu na przejazd! Policjanci przypominają także, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierującemu zabrania się objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone. Kierowcy, który zlekceważy ten przepis grozi mandat w wysokości 300 zł i 4 punkty karne.

kg, zdj. KPP Lubliniec
facebook
pogoda