http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
20.03
Więcej pieniędzy na in vitro
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64415/wiecej-pieniedzy-na-in-vitro_1_19420868140125.jpg

235 tysięcy złotych zabezpieczono w miejskim budżecie na realizację programu związanego z dofinansowaniem zabiegów in vitro. To o 85 tysięcy więcej niż początkowo zakładano.

 

W 2017 roku, na realizację programu zabezpieczono środki w wysokości 150 tys. zł (potencjalnie dla 30 par). Zainteresowanie okazało się jednak większe (ostatecznie zgłosiło się 47 par), w związku z czym prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk zadecydował o takim przesunięciu środków w budżecie Wydziału Zdrowia, aby wszyscy zainteresowani mieli szansę skorzystać z dofinansowania. Na tegoroczną realizację miejskiego programu „in vitro” jest więc zabezpieczonych obecnie 235 tys. zł (czyli o 85 tys. zł więcej niż zakładano).

Przy tej okazji warto zaznaczyć, że kolejni rodzice dzieci urodzonych w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro odebrali wózki ofiarowane przez częstochowską firmę Deltim. Nowe "pojazdy" typu gondola + spacerówka (dwa w jednym) trafiły do dwóch dziewczynek i jednego chłopca (urodził się dzień przed przekazaniem wózka). Jedna z dziewczynek przyszła na świat 8 marca - w Dzień Kobiet. Na szczęśliwe rozwiązanie czeka ostatnia z par, które brały udział w ubiegłorocznej edycji akcji.

W 2016 r. - w ramach drugiej edycji programu dofinansowania zabiegów in vitro miasto wydało 120 tys. zł (jednorazowe dofinansowanie wyniosło 5 tys. zł). Do udziału w akcji zgłosiło się 30 par, spośród których 24 - po weryfikacji wskazań do metody in vitro - mogły zostać poddane procedurze. Spośród wszystkich uczestników, 9 procedur zakończyło się ciążą, a ich efektem jest już 10 narodzin (w tym dwie pary bliźniąt). 

kg, zdj. UM Cz-wa
facebook
pogoda