http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_996/GJ_formaty_zycieczestochow_1000x70.png
21.03
Odwiedzili bezdomne zwierzęta
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64419/odwiedzili-bezdomne-zwierzeta_1_619819963143443.jpg

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Hucie Starej A odwiedziły Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Wycieczka ta była zwieńczeniem akcji "Pomóż psiakom i kociakom", która polegała na zbiórce karmy dla zwierząt.

Pracownicy schroniska wcielili się w rolę przewodników przedszkolaków. Ze swadą mówili o schronisku i zwierzętach w nim przebywających. Dzieci były bardzo zainteresowane tą opowieścią i zadawały wiele pytań. - Była to wizyta wzbudzająca bardzo silne emocje, co było widoczne zarówno u dzieci, jak i u towarzyszących im dorosłych. Nasze przedszkolaki zrozumiały, że schroniska dla bezdomnych zwierząt są smutną koniecznością i że zwierzęta znajdują się tam na skutek braku odpowiedzialności, a niekiedy nieuzasadnionego okrucieństwa człowieka - mówi Małgorzata Wiśniewska - Cabała z Przedszkola Publicznego w Hucie Starej A. Jedna z dziewczynek wraz ze swoją mamą dały dzieciom bardzo dobry przykład - zdecydowały się bowiem na adopcję kota.

Głównym celem tej wycieczki jednak było uświadomienie dzieciom, że zwierzęta nie są zabawkami, a decyzja o posiadaniu psa lub kota musi być bardzo dobrze przemyślana, nie może być kaprysem.

- Kierownictwo i pracownicy schroniska docenili chęć niesienia pomocy zwierzętom przez nasze dzieci i ich zainteresowanie losem bezdomnych zwierząt, dlatego nasze przedszkolaki otrzymały piękne pisemne podziękowanie. Dzieci były bardzo dumne z siebie i na pewno podczas tej wycieczki zrozumiały, że zwierzętom należy się szacunek i opieka - podsumowuje pracownica przedszkola.

kg, zdj. UG Poczesna
facebook
pogoda