http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
21.03
Na skróty tak, ale nie przez tory
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64421/na-skroty-tak-ale-nie-przez-tory_1_1394625678144134.jpg

Pośpiech do pracy czy szkoły oraz chęć skrócenie sobie drogi powoduje, że zarówno dzieci jak i dorośli decydują się na przechodzenie przez tory w niedozwolonych miejscach. Lubliniecki dzielnicowy i policjantka z Zespołu do Spraw Nieletnich wraz z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei ostrzegali przed zagrożeniem najmłodszych mieszkańców regionu lublinieckiego.

Podczas rozmów z mieszkańcami Lubecka, policjantka z Zespołu ds. Nieletnich uzyskała informację o zagrożeniu, na jakie narażają się dzieci i młodzież z tej miejscowości. Skracając sobie drogę do szkoły, przechodzą w Kochcicach przez tory w miejscu niedozwolonym. - Młodzi ignorują zagrożenie i przechodzą przez tory, po których regularnie kursują pociągi. Funkcjonariuszka wraz z dzielnicowym podjęli więc decyzję o przeprowadzeniu w szkołach pogadanek na temat zagrożeń związanych między innymi w niewłaściwym zachowaniem w obrębie torowisk - mówi asp. sztab. Iwona Ochman, oficer prasowy lublinieckich stróżów prawa. Policjanci zaprosili do współpracy funkcjonariusza Służby Ochrony Kolei i wspólnie odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Lubecku, Kochanowicach oraz podstawówki w Kochcicach.

Podczas pogadanek, mundurowi przypomnieli najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa jakich należy przestrzegać przechodząc przez przejazd oraz uświadamiali, że wchodząc na tory w niedozwolonym miejscu, narażają się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze zachęcali do poświęcenia kilku chwil uwagi, które nic nie kosztują, ale ich brak może zadecydować o ich życiu.

kg, zdj. KPP Lubliniec
facebook
pogoda