http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_996/GJ_formaty_zycieczestochow_1000x70.png
11.05
Hybrydy dla policjantów
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64904/hybrydy-dla-policjantow_1_1177197799151938.JPG

Częstochowscy policjanci mogą cieszyć się dziesięcioma nowymi, hybrydowymi radiowozami. Samochody będą używane przez mundurowych z miejskich komisariatów i wydziału ruchu drogowego. Ich zakup został sfinansowany ze środków urzędu miasta, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz z budżetu policji.

 

Nowe toyoty auris wyposażone są w hybrydowe, spalinowo-elektryczne silniki o pojemności 1.8 litra i mocy 136 KM. Samochody mają bogate wyposażenie - tak by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Charakteryzują się także niewielkim zużyciem paliwa, są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, która w połączeniu z systemem odzysku energii elektrycznej podczas hamowania sprawia, że samochód jest przyjazny dla środowiska. Sześć radiowozów trafiło do komisariatów na terenie miasta Częstochowy, a cztery do wydziału ruchu drogowego. - Te samochody są najlepszą inwestycją w bezpieczeństwo mieszkańców - zaznacza mł. insp. Dariusz Atłasik, pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie. - Policjanci z naszej komendy będą w stanie dużo szybciej reagować na potrzeby społeczeństwa. Wiemy, jak ważny jest czas reakcji na poszczególne zdarzenia. Nasza ciężka praca dzięki nowym radiowozom będzie trochę łatwiejsza - twierdzi.

Częstochowa jest jednym z 11 śląskich miast, które otrzymały nowe radiowozy. Łącznie do policjantów w całym województwie trafiło ich 34.

Nowe radiowozy kosztowały 920 tys. zł (92 tys. za jeden). 350 tys. zł to środki z budżetu miasta, reszta pochodzi od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz policji.

kg, zdj. kg
facebook
pogoda