http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_996/GJ_formaty_zycieczestochow_1000x70.png
04.04
Marek Śledź nowym dyrektorem Akademii Raków
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64571/marek-sledz-nowym-dyrektorem-akademii-rakow_1_107576880101640.JPG

Akademia Raków rośnie w siłę! Jej nowym dyrektorem został Marek Śledź. - Nawiązujemy współpracę z osobą, która jest jednym z najlepszym fachowców, jeśli chodzi o rozwój szkółek piłkarskich w naszym kraju - podkreślał Michał Świerczewski, prezes Rakowa.

Marek Śledź to jeden z najlepszych specjalistów od szkolenia młodzieży. Przez wiele lat współpracował z akademią Lecha Poznań, która niejednokrotnie stawiana była za wzór dla innych. Za jego kadencji do pierwszej drużyny trafili między innymi zawodnicy tacy, jak Karol Linetty, Marcin Kamiński i Dawid Kownacki. - Akademia Raków to dla nas bardzo ważny projekt. Nawiązanie współpracy z takim specjalistą, jak Marek Śledź to niezwykle istotny moment -zaznaczał Michał Świerczewski. - Poszukiwania osoby na stanowisko dyrektora Akademii trwały kilka miesięcy. Spotkaliśmy się z kilkunastoma kandydatami. Jestem przekonany, że wybraliśmy najwłaściwszą osobę. Według mnie to najlepszy manager, jeśli chodzi o rozwój szkółek piłkarskich w Polsce - dodał.

Częstochowski klub wiąże z pracą Śledzia ogromne nadzieje. Powołanie tak doświadczonej osoby ma pozwolić na podniesienie poziomu szkolenia młodych piłkarzy z Częstochowy i okolic. - Mam świadomość, jak duże wyzwanie jest przede mną. Z reguły jednak nie zadaję sobie pytania, czy sukces nastąpi, tylko kiedy - mówił nowy dyrektor Akademii Raków. - Projekty, które chciałbym zrealizować dotykają zarówno wartości szkoleniowych, które są podstawą, ale i edukacyjnych. Jestem przekonany, że część młodych zawodników zasili kadrę pierwszego zespołu Rakowa. Pozostali winni stanąć w obliczu wyzwań życiowych i być przygotowanymi, żeby spokojnie kontynuować swój proces edukacyjny i wyrosnąć na prawych ludzi - może z czasem sponsorów, trenerów, fizjoterapeutów, czyli wszystkich tych, którzy stanowić będą o sile Rakowa - tłumaczył.

Marek Śledź będzie pełnił funkcję dyrektora Akademii Raków przez najbliższe dwa lata, z możliwością przedłużenia współpracy.

 

 

Akademia Raków powstała w 2010 roku przez połączenie Akademii Piłki Nożnej i Klubu Sportowego Raków. W tym czasie trenowało w niej blisko 170 młodych piłkarzy. Dziś Akademia liczy prawie 500 zawodników zgrupowanych w 15 drużynach, w różnych kategoriach wiekowych (od 4 do 18 lat). Młodzi piłkarze szkoleni są przez 17 trenerów oraz koordynatora grup młodzieżowych.

kg, zdj. kg
facebook
pogoda