http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_996/GJ_formaty_zycieczestochow_1000x70.png
10.04
Motocykliści zainaugurowali sezon
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64623/motocyklisci-zainaugurowali-sezon_1_1590155110125316.JPG

Kilka tysięcy motocyklistów modliło się w niedzielę (9 kwietnia) pod szczytem jasnogórskim w ramach Motocyklowego Zjazdu Gwiaździstego do Częstochowy. W tym sposób miłośnicy jednośladów rozpoczęli kolejny sezon.

Motocykliści spotkali się o godzinie 11.00 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie przy ulicy Hallera. Godzinę później wyruszyli w kierunku Jasnej Góry. O godzinie 13.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której zostały poświęcone motory. Przewodniczył jej ks. Mariusz Jędrzejczyk, duszpasterz motocyklistów. 
- Traktujemy to jako zjazd gwiaździsty, ale idea jest jedna, przyjeżdżają do Częstochowy motocykliści na nasze zaproszenie po to, żeby zainaugurować sezon, żeby się spotkać, żeby ‘przegonić maszynę’ jak my to mówimy, a jednocześnie, żeby uczestniczyć we mszy św., która jest dla nas bardzo ważna, i nawet jeśli wielu z nas w ciągu roku nie jest zbyt gorliwymi, to jednak ta msza dla motocyklistów inaugurująca sezon jest ważna - podkreśla Janusz Jadczyk, sekretarz Stowarzyszenia Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy, dyrektor Muzeum Częstochowskiego. - Jest ważna z wielu względów, tych duchowych, modlitewnych, ale także z tych, że w czasie mszy św. nasz kapelan ks. Mariusz Jędrzejczyk, który sam jest motocyklistą, mówi słowa do motocyklistów. On czuje ten klimat, mówi o bezpieczeństwie, mówi o zastanowieniu się, mówi o tym, żeby przed decyzjami zawsze wykonać najpierw ten ruch w głowie i w sercu, a może się przeżegnać, może westchnąć do Matki Bożej, do Jezusa Chrystusa. Wierzymy w tą opiekę, w to oddanie Matce Bożej. To idea bardzo ważna dla nas - dodał.

Zjazdy gwiaździste do Częstochowy sięgają początków lat 20-tych ubiegłego wieku. - Pierwszy zjazd gwiaździsty zainaugurował mój dziadek Stanisław Czerwiński i do dzisiaj te zjazdy się odbywają w różnych terminach. Teraz od 6-ciu lat odbywają się one cyklicznie, co roku. Spadkobiercom tych zjazdów gwiaździstych do Częstochowy jest Klub Motocyklowy Jura Riders MC Poland - przypomina Andrzej Czerwiński, wiceprezydent Klubu Motocyklowego Jura Riders MC Poland. - Chcemy w sanktuarium jasnogórskim uzyskać błogosławieństwo na nadchodzący sezon oraz poświęcić nasze piękne motocykle - podsumowuje.

 

kg, zdj. kg
facebook
pogoda