http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_996/GJ_formaty_zycieczestochow_1000x70.png
21.04
Po ataku zimy. Odcięci od świata
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64730/po-ataku-zimy-odcieci-od-swiata_1_1110880073153048.jpg

Intensywne opady mokrego śniegu połączone z wiatrem spowodowały powalenie lub nadłamanie wielu drzew, przerwy w dostawach prądu dla części mieszkańców oraz utrudnienia komunikacyjne.

Według informacji z Tauronu w środę nad przywróceniem dostaw prądu w Częstochowie i okolicach pracowało 30 zespołów usuwających awarie sieci energetycznych. Prądu pozbawionych zostało blisko 4 tysiące mieszkańców miasta i blisko 40 tysięcy gospodarstw domowych na terenie powiatu częstochowskiego. Do czwartewego poranka prąd przywrócono tylko 1/3 mieszkańców. Bez prądu był praktycznie cały Olsztyn. - Poinformowano nas, że prąd powróci dopiero w późnych godzinach wieczornych w czwartek - mówi jedna z mieszkanek. - Ja z rodziną jestem w lepszej sytuacji, gdyż dysponuję kuchenką gazową, nie mamy więc kłopotu z ugotowaniem ciepłego posiłku. Poza tym nie marzniemy, gdyż dogrzać się możemy kominkiem. Jednak życie w Olsztynie praktycznie stanęło w miejscu. Pozbawiona jestem nawet łączności telefonicznej, gdyż nie mogę doładować komórki - dodaje.

Według informacji ze stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej  w Częstochowie od godziny 20.00 18 kwietnia do godz. 10:00 19 kwietnia strażacy odnotowali blisko 400 zdarzeń, z czego na terenie miasta Częstochowy ponad 200, a w powiecie częstochowskim niespełna 200. Na godzinę 10:00 w działania zaangażowanych było 70 zastępów straży pożarnych zarówno PSP jak i OSP. Liczba ta sukcesywnie powiększała się. Najwięcej interwencji dotyczyło usuwania drzew lub konarów powalonych na szlaki komunikacyjne, budynki lub samochody.

kg, zdj. kg
facebook
pogoda