http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_990/GJ__zycieczestochow_1000x70.png
04.08
Trzylatek wyróżniony
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_69383/trzylatek-wyrozniony_1_209022230111614.jpg

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wojewody z bohaterami historii, która miała miejsce pod koniec lipca w Myszkowie. Wicewojewoda Śląski, Mariusz Trepka oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Piotr Kucia nagrodzili i pogratulowali dwóm policjantom oraz 3-letniemu Maciusiowi, którzy uratowali mamę chłopca. W akcji ratowania kobiety ogromną rolę odegrał pies - york...

Przypomnijmy, w Poraju przy ulicy Armii Krajowej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy, kończąc obsługę zdarzenia drogowego, zauważyli idące poboczem dziecko. Niepokój mundurowych wzbudził fakt, że chłopczyk był zupełnie sam, bez opieki osoby dorosłej. Był przy nim jedynie pies - york. Ubrany w koszulkę, slipki i odwrotnie założone buciki, szedł zdezorientowany poboczem drogi. Starszy sierżant Łukasz Ambroży podszedł do dziecka. Malec zaczął płakać i uciekać w kierunku drogi. Policjant wziął chłopca na ręce i próbował uspokoić. Trzylatek był roztrzęsiony i trudno było nawiązać z nim kontakt. Po chwili wskazał palcem kierunek i powiedział jedynie przez łzy "mama". Sierżant Łukasz trzymając dziecko na rękach poszedł we wskazanym kierunku. Niebywałe okazało się zachowanie psa, który cały czas obserwował policjantów i idąc przed nimi z odległości około 10 metrów, prowadził ich do celu. Drugi z policjantów  sierż. Tomasz Kozak jechał radiowozem i pytał mieszkańców, czy rozpoznają chłopca. Nikt go jednak nie znał, dlatego policjanci postanowili pójść drogą, którą prowadził ich york. Po przejściu około kilometra, pies wbiegł na jedną z posesji i przed drzwiami oczekiwał na policyjny patrol. Stróże prawa razem z dzieckiem weszli do mieszkania. W salonie leżała nieprzytomna kobieta - nie oddychała i nie dawała żadnych oznak życia. Dziecko wpadło w panikę. Do mieszkania w tym czasie wszedł zaskoczony ojciec dziecka, który zaopiekował się synkiem. Mundurowi od razu przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i do czasu przyjazdu karetki przywrócili kobiecie funkcje życiowe, cały czas podtrzymując z nią kontakt. Po przybyciu na miejsce lekarza, okazało się, że kobieta doznała hipoglikemii. Nie wiedziała nawet, że choruje na cukrzycę. Decyzją lekarza została zabrana do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.

Kilka dni temu, bohaterowie tej historii - w tym oczywiście 3-letni Maciuś z pupilem, yorkiem o imieniu Lucky - spotkali się ponownie w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Chłopiec pojawił się oczywiście z mamą, która dzięki dzielnemu synkowi oraz fachowej pomocy policjantów została uratowana. Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia pogratulowali policjantom, chłopcu i dumnej mamie, oraz nagrodzili bohaterów tej wzruszającej historii.

kg
facebook
pogoda