http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_996/GJ_formaty_zycieczestochow_1000x70.png
02.03
Włókniarz ma dwóch sponsorów tytularnych. To częstochowskie firmy
http://www.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_64258/wlokniarz-ma-dwoch-sponsorow-tytularnych-to-czestochowskie-firmy_1_1527401529174005.JPG

Vitroszlif i CrossFit Częstochowa zostały sponsorami tytularnymi Włókniarza. Nowych darczyńców "lwów" zaprezentowano w czwartek, 2 marca na konferencji prasowej.

W sezonie 2017 drużyna wystartuje pod nazwą Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Umowa została podpisana w siedzibie firmy CrossFit przy ul. Bór. - Dla nas to ważna chwila, ponieważ po kilku latach powracamy do ekstraligi i jeszcze dużo pracy przed nami - zauważa prezes Włókniarza Michał Świącik. - Cieszymy się, że udało się pozyskać sponsora, który jest mocno związany z Częstochową. Vitroszlif to firma, która przez lata wspierała nasz klub. Jej właściciel wchodząc dzisiaj z drugą swoją marką na rynek, stwierdził, że warto połączyć żużel z formą ćwiczeń CrossFit. 

Umowa została podpisana w obecności prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka z SLD, jego pierwszego zastępcy Jarosława Marszałka i przewodniczącego Rady Miasta Zdzisława Wolskiego. Przypomnijmy, że w tym sezonie Włókniarz otrzyma bagatela 2,5 mln zł na promocję miasta poprzez sport.

- Bardzo się cieszę, że w naszym mieście dojrzewa projekt pt. ekstraligowy żużel.  Z takim zapleczem i zaangażowaniem wszystko w rękach zawodników, którzy mam nadzieję dostarczą wielu emocji naszym mieszkańcom - mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. -  Jako miasto widzimy szansę i potrzebę, stąd środki, których do tej pory nawet za dobrych czasów żużel w Częstochowie nie widział. Kibice Włókniarza na to zasługują, bo są prawdziwą marką, której nie trzeba nikomu przedstawiać.

- To niezwykle ważne, że  przedsiębiorcy związani z Częstochową biorą udział w tym przedsięwzięciu - podkreśla wiceprezydent Jarosław Marszałek. - Miasto zawsze wspierało sport, ale samo nie da rady. Z pomocą lokalnych przedsiębiorców jesteśmy na najlepszej drodze do sukcesu. 

Firma Vitroszlif istnieje od 1976 roku i jest jednym z najstarszych producentów okien drewnianych w Polsce. Oferuje  również drzwi zewnętrze, szyby zespolone, lustra, witraże, szkło piaskowane. Firma mieści się przy ul. Bór 67/73a w Częstochowie. Żużel wspiera już od wielu lat. - Z Włókniarzem jestem związany już od dłuższego czasu - mówi właściciel firmy Eugeniusz Ziętal. - Sponsorowałem częstochowskich zawodników. Tym razem chcemy też wypromować naszą nową markę CrossFit. 

Jak dodaje Ziętal, rozmowy potoczyły się błyskawicznie. - Propozycja padła tydzień temu, a same rozmowy przebiegały bardzo sprawnie. 

Drugi ze sponsorów tytularnych Włókniarza - CrossFit Częstochowa Bastion to klub, w którym każda osoba znajdzie swoje miejsce do realizacji marzeń i pragnień o sprawnym ciele i świetnej sylwetce. Zajęcia odbywają się w zmodernizowanej hali przemysłowej przy ul. Bór 71/75. Jej przestrzeń podzielona jest na kilka odrębnych stref otoczonych bieżnią o długości 100 m. Znajduje się tam profesjonalne strefa do podnoszenia ciężarów, do treningu personalnego, gimnastyki oraz jogi.

- CrossFit i Włókniarza tworzą ludzie z pasją i poczułem, że możemy zawrzeć współpracę jako uzupełniające się kluby - tłumaczy współwłaściciel CrossFit Częstochowa Rafał Nowak. - To idealne połączenie tych dwóch dyscyplin.

 

KR, zdj. kg
facebook
pogoda